Reklama Toyota

Matka miała ponad 2 promile alkoholu i przyjechała po dziecko

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miała 27-latka, która przyjechała do szkoły po swoje dziecko. Widząc całą sytuację inna kobieta zabrała jej kluczyli i wezwała policję. Za ten czyn zatrzymana odpowie przed sądem karnym, grozi jej do dwóch lat więzienia.

Wczoraj (20.03.23) dyżurny policji w Rypinie został poinformowany przez zgłaszającą, że do jednej ze szkół na terenie gminy Skrwilno przyjechała pijana kobieta odebrać swoje dziecko i została przez nią zatrzymana. Natychmiast udali się tam policjanci z drogówki.

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającą. Z jej relacji wynikało, że zauważyła kobietę, która przyjechała do szkoły samochodem, a jej zachowanie wskazywało, że może być pijana. Dodatkowo przechodząc obok, wyczuła od niej alkohol. Zgłaszająca cały czas obserwowała kobietę, a gdy ta wspólnie ze swoim dzieckiem próbowała ponownie wsiąść do pojazdu i odjechać, zabrała jej kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę.

Gdy policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety, okazało się, że miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Była to 27-latka z gminy Skrwilno. Funkcjonariusze od razu zatrzymali jej prawo jazdy. Policjanci zaopiekowali się również dzieckiem kobiety, które następnie przekazali członkom rodziny.

Teraz za swoje zachowanie 27-latka odpowie przed sądem. Grozi jej do dwóch lat więzienia i wysoka grzywna.

W tym przypadku należy pochwalić postawę zgłaszającej, która zareagowała i nie dopuściła do tego, by pijana kobieta ponownie wsiadła do samochodu. Pamiętajmy, aby zawsze reagować w takich sytuacjach, dbając przy tym o własne bezpieczeństwo oraz niezwłocznie powiadomić policjantów.

Poprzedni artykułMakabryczne zabójstwo w Środzie Wielkopolskiej. Sąd podwyższył karę sprawcy
Następny artykułUkrywali się przed odbyciem kary. Trafili w ręce policji