Reklama samochody.pl

Dramat. Pijany kierowca spowodował wypadek w, którym zginęła jedna osoba (zdjęcia)

Nie żyje 46-letni mężczyzna, który wypadł z samochodu podczas wypadku do jakiego doszło na 495 km autostrady w sobotę w godzinach wieczornych. Kierowcą okazał się nietrzeźwy 35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

W sobotę 18.03 około godziny 20.20 pomiędzy węzłami autostradowymi Tarnów-Centrum, a Tarnów-Mościce w kierunku Krakowa na wysokości miejscowości Bobrowniki Wielkie doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. Autostrada w kierunku zachodnim została całkowicie zablokowana. Na miejscu interweniowały; zespoły ratownictwa medycznego, straży pożarnej, a także policjanci z ruchu drogowego. Strażacy wycinali zakleszczonych z samochodu osobowego, a ratownicy medyczni udzielali pierwszej pomocy rannym. Jeden z mężczyzn, który znajdował się poza pojazdem odniósł poważne obrażenia, które skutkowały jego zgonem. Pozostałych dwóch mężczyzn, podróżujących fiatem trafiło do tarnowskiego szpitala. Z uwagi na śmierć jednego z uczestników, na miejsce skierowano zespół dochodzeniowo-śledczy, który pod nadzorem prokuratora zbierał ślady z miejsca wypadku. Swoje ustalenia również wykonywał biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Z relacji świadków, a także śladów zebranych na miejscu wypadku wynika, że kierowca osobowego fiata jechał w kierunku Krakowa w sposób brawurowy, zmieniał pasy ruchu, wyprzedzał innych uczestników ruchu. W pewnym momencie uderzył w naroże naczepy samochodu ciężarowego, a siła uderzenia odrzuciła fiata na bariery energochłonne i pas zieleni oddzielający pasy ruchu autostrady. Policjanci przebadali uczestników tego wypadku i okazało się, że kierowca fiata, 35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego we krwi miał 2,5 promila alkoholu, kierowca ciężarówki był trzeźwy. Kierowca osobówki i jego pasażer trafili do tarnowskiego szpitala na badania, które nie wykazały poważnych obrażeń i mogli opuścić placówkę medyczną.

Kierowca został zatrzymany w Policyjnej Izbie Zatrzymań, a w poniedziałek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym prowadząc pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, a następnie do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka izolacyjnego. Tarnowski sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 35-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Pijanemu kierowcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

📷Tarnowska Policja

Poprzedni artykułPożar w Buczu. Strażacy na miejscu
Następny artykułMakabryczne zabójstwo w Środzie Wielkopolskiej. Sąd podwyższył karę sprawcy