Kradł torebki na cmentarzach. Zaatakował 40 razy

35-latek wykorzystując chwile nieuwagi pokrzywdzonych, kradł torebki pozostawione na ławeczkach w pobliżu grobów. Usłyszał ponad 40 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz ich usiłowanie. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Seria kradzieży miała swój początek końcem 2023 roku na jednym z łódzkich cmentarzy. Sprawca stale działał w bardzo przewidywalny sposób. Mężczyzna wchodził na obszar cmentarzy i z premedytacją podchodził w rejony, gdzie seniorki wykonywały prace porządkowe przy grobach bliskich, a następnie rabował torebki pozostawione na pobliskich ławeczkach. Gdy łup był w jego rękach kradł z ich wnętrza gotówkę oraz drogocenne przedmioty. Za pomocą kart bankomatowych usiłował i włamywał się na konta bankowe osób pokrzywdzonych dokonując nieautoryzowanych wypłat.

Kryminalni z VII Komisariatu Policji w Łodzi intensywnie pracowali nad tą sprawą już po pierwszych sygnałach od osób pokrzywdzonych. Jak się okazało Łódź nie była jedynym miastem, gdzie kradł.

W dniu, 3 kwietnia, łódzcy policjanci zostali poinformowani przez policjantów ze Zgierza, że szukany przez nich mężczyzna został zatrzymany w pobliżu jednego z cmentarzy w ich mieście. Jak się okazało 35-latek był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwa.
Po zakończonych czynnościach w Komendzie Powiatowej Policji w Zgierzu mężczyzna został przewieziony do łódzkiego komisariatu.

Łącznie zatrzymany usłyszał ponad 40 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz ich usiłowania za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Poprzedni artykułAtak z maczetą. Jedna osoba ranna
Następny artykułPożar odpadów na terenie złomowiska w Przysiece Polskiej (ZDJĘCIA)