Atak z maczetą. Jedna osoba ranna

Sprawca został zatrzymany.

Policjanci z WKKPP w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali dwóch mężczyzn. Zatrzymani są podejrzani o atak z użyciem maczety oraz kradzież z włamaniem. Jeden z nich posługując się maczetą ranił pokrzywdzonego. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo umieszczeni w areszcie. Grozi im do 20 lat więzienia.

Kilka dni temu na terenie powiatu ostrowskiego w jednym z mieszkań doszło do napadu z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do mieszkania wkradło się dwóch podejrzanych, którzy przy użyciu maczety zranili właściciela domu, po czym go okradli. Zabrano pieniądze, telefon osobisty oraz dokumenty.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci zaczęli działać. Dzień później, 1policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 24 i 31 lat. Zatrzymania odbyły się w dwóch różnych miejscach. Zabezpieczono maczety, siekierę oraz ubrania należące do podejrzanych. W mieszkaniu 24 latka policjanci znaleźli również substancje odurzające.

Zatrzymanych przetransportowano na komendę. Usłyszeli zarzuty.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury stosując wobec zatrzymanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Grozi im do 20 lat za kratkami.

Poprzedni artykułProwadził samochód mając dożywotni zakaz. Wpadł
Następny artykułKradł torebki na cmentarzach. Zaatakował 40 razy