Reklama samochody.pl

To koszmar. Dwaj nastolatkowie byli na wakacjach. Obaj chłopcy utonęli. Wcześniej pili alkohol

Policjanci i prokuratura wyjaśniają dokładne przyczyny oraz okoliczności utonięcia 18 i 19-latka

We wtorek, 13 lipca, o godz. 21:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy policji (woj, warmińsko-mazurskie) dostał telefoniczne zgłoszenie od 18-latka, który powiedział , że w jeziorze Świętajno w miejscowości Warchały mogło dojść do utonięcia dwóch jego znajomych. Znaleziono ciało 19 i 18 latka.

18-latek dodał, że mężczyźni w wieku 18 i 19 lat weszli wcześniej do wody pozostawiając na plaży swoje rzeczy. Zgłaszający kilka minut później stracił ich z pola widzenia. Powiadomił o tym letników, którzy w miejscowości Warchały przebywali wspólnie od soboty.

Poszukiwania prowadzone przez młodzież nie przyniosły żadnych rezultatów, dlatego postanowili o zaginięciu 18  i 19-latka powiadomić miejscowe służby ratunkowe.

Na miejscu pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej ze Szczytna, Mrągowa i Olsztyna i policja. Ruszyła akcja ratunkowa. Policjanci przeczesywali teren wokół do jeziora Świętajno oraz rozpytywali ewentualnych świadków zdarzenia.

Specjalistyczna grupa płetwonurków o godz. 22.30 wyłowiła z jeziora ciało 18-latka. Trzy  godziny później strażacy odnaleźli ciało 19-latka. Młodzi mężczyźni to mieszkańcy powiatu wyszkowskiego.

Z relacji świadków wynikało, że mieli słabe umiejętności pływackie i przed wejściem do wody pili alkohol.

Policjanci i prokuratura wyjaśniają dokładne przyczyny oraz okoliczności utonięcia 18 i 19-latka.

Poprzedni artykułCztery osoby ranne w wypadku osobówki z dostawczakiem (ZDJĘCIA)
Następny artykułZbliżają się burze z wichurami i ulewami. Wydano ostrzeżenia dla Wielkopolski