Koszmar. Chciał zabić żonę i dzieci

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa żony oraz 4 swoich dzieci.

23 kwietnia około godziny 4:30 funkcjonariusze odpowiedzieli na zgłoszenie. Wynikało z niego, że w jednym z budynków wielorodzinnych w Jeleniej Górze na klatce schodowej doszło do pożaru. Na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna po groźbach przed drzwiami swojego mieszkania, w którym przebywali członkowie jego rodziny, podpalił suszarkę wraz z ubraniami.

Wzniecony ogień prędko przeniósł się na drzwi. Doszło do silnego zadymienia klatki schodowej i całego piętra. Zdarzenie zagrażało życiu i zdrowiu jego rodzinie oraz innym mieszkańcom. Policja wraz ze strażakami ewakuowała 11 osób.

Mężczyzna uciekł i ukrywał się przed funkcjonariuszami w jednym z mieszkań, gdzie kilka godzin później został zatrzymany. 43-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Przedstawiono mu zarzuty w tej sprawie.

Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Został tymczasowo umieszczony w areszcie przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na okres 3-miesięcy.

Poprzedni artykułMistrz włamania. Zjadł i zasnął w domu
Następny artykułTo był horror. Pięciolatek uderzył w samochód