Reklama Toyota

To straszne! Mężczyzna potrącił 12-latkę na przejściu dla pieszych. Mimo godzinnej reanimacji dziewczynka zmarła (ZDJĘCIA)

KPP Chojnice

Dnia 17.04. br. Około godziny 14.00 oficer dyżurny chojnickiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść na drodze wojewódzkiej nr 235 na wysokości miejscowości Żabno.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący audi jadący od strony Brus zatrzymał się przed przejściem dla pieszych ustępując pierwszeństwa trójce nastolatków, którzy przechodzili przez oznakowane przejście dla pieszych, a kierujący jadący z kierunku Chojnic z nieustalonych przyczyn nie ustąpił pierwszeństwa pieszym w wyniku czego potrącił 12-letnią dziewczynkę. Piesza pomimo ponad godzinnej akcji ratującej życie, w wyniku poniesionych obrażeń poniosła śmierć. Badanie kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był trzeźwy.

W związku z zaistniałym wypadkiem policjanci 31-latkowi zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od samochodu. Zgodnie z decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych, a mężczyzna został zatrzymany i trafi do policyjnego aresztu. Teraz pod nadzorem prokuratora policjanci będą szczegółowo wyjaśniali przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Poprzedni artykułPłonie budynek na starym lotnisku
Następny artykułStraszna tragedia. Wjechał w grupę sześciu osób. Jedna osoba nie żyje (ZDJĘCIA)