Mistrz włamania. Zjadł i zasnął w domu

51-latkowi buszującemu po budynku zabrakło energii. Mężczyzna po przygotowaniu i zjedzeniu posiłku, zmęczony zasnął. Rabusia śpiącego w łóżku zbudziła właścicielka domu. 

Do zajścia doszło w środę, 25 kwietnia w godzinach popołudniowych. Wówczas dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do jednego z domów na terenie gminy Poddębice. Natychmiast wysłano policjantów pod wskazany adres. Z ustaleń wynika, że zgłaszająca po powrocie do domu zauważyła otwarte drzwi wejściowe. Wchodząc do kuchni zobaczyła także rozbite naczynie szklane i pozostałości po zjedzonym posiłku. 

Kobieta początkowo myślała, że podczas jej nieobecności, w domu przebywał syn, jednakże zaniepokoiło ją chrapanie dobiegające z drugiego pokoju. Zmęczenie najprawdopodobniej zmorzyło mężczyznę, który postanowił zdrzemnąć się w miejscu włamania. Zgłaszająca widząc śpiącego w łóżku włamywacza poinformowała o swoim odkryciu Policję.

Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali przestępcę. Badanie sprawdzające trzeźwość rabusia doniosło o upojeniu alkoholowym (1,5 promila). Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz naruszenia miru domowego. Włamywacz, po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy z poddębickiej komendy, kontynuował odpoczynek w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułOdebrała prawo jazdy i od razu spowodowała wypadek
Następny artykułKoszmar. Chciał zabić żonę i dzieci