Kościan. Brutalny atak na 78-latkę. Bandyta połamał seniorce kości twarzy

Napastnik, szarpiąc, uderzając po głowie oraz kopiąc po plecach, pobił starszą kobietę, a następnie zabrał jej torbę z telefonem, dokumentami oraz pieniędzmi wypłaconymi chwilę wcześniej w bankomacie. Kobieta po ataku trafiła do szpitala. 33-letni sprawca rozboju usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

W czwartek, 20 czerwca, około godziny 18:50 dyżurny komendy w Kościanie otrzymał zgłoszenie, że na os. Piastowskim doszło do pobicia i okradzenia 78-letniej kobiety. Kobieta wcześniej wypłaciła pieniądze z bankomatu i po chwili została zaatakowana. Pobita seniorka karetką pogotowia ratunkowego została zabrana do szpitala. Bandyta uderzał 78-latkę z duża siłą. Kobieta doznała złamania kości twarzy.

Lekarze po przeprowadzeniu badań zdecydowali pozostawić ją na dalszej obserwacji medycznej.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że sprawca po wejściu za starszą kobietą na klatkę schodową, zaatakował ją z zaskoczenia, uderzając kilkukrotnie po głowie oraz kopiąc po plecach. Po przewróceniu zabrał jej torbę z pieniędzmi w kwocie 1100 zł, dokumentami i telefonem komórkowym, po czym uciekł.

Sąsiedzi zaalarmowani krzykami dochodzącymi z klatki schodowej pobiegli za mężczyzną i złapali bandziora na ulicy Surzyńskiego. Skradzione mienie zostało w całości odzyskane, a 33-letni sprawca zatrzymany i doprowadzony przez policjantów do kościańskiej komend. Usłyszał zarzuty rozboju, za co grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Prokurator rejonowy w Kościanie mając na względzie całość zebranego materiału dowodowego, wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku, stosując wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Poprzedni artykułSkatowali bezdomnego. Chcieli… 100 zł za nocleg w pustostanie. Ofiara jest w ciężkim stanie
Następny artykułPróbował ukraść wódkę. Szarpał się z ochroniarzem, wpadł bo zgubił wypis z więzienia