Skatowali bezdomnego. Chcieli… 100 zł za nocleg w pustostanie. Ofiara jest w ciężkim stanie

Sąd aresztował pięć osób tymczasowo na trzy miesiące za brutalne pobicie bezdomnego 45-latka. Skatowali go chcąc wymusić opłatę 100 zł za nocleg w pustostanie. Mężczyzna pałką pobili bezdomnego, który w ciężkim stanie trafił do szpitala.  

Do zdarzenia doszło przy ulicy Inżynierskiej w Lublinie. Jak wynika z ustaleń w sprawie, para została zaczepiona podczas pobytu w pustostanie przez pięć osób. Jeden z mężczyzn zażądał od 45-latka opłaty 100 zł za możliwość nocowania w pustostanie. Kiedy odmówił, został zaatakowany kijem.

Po chwili do bicia przystąpili dwaj kolejni mężczyźni, którzy bili bezdomnego 45-latka po całym ciele. Pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń ciała. Napastnicy nie udzielili mu pomocy i wspólnie ze znajomymi, przemocą próbowali zmusić 49-latkę do wypłaty pieniędzy z bankomatu. Ostatecznie okradli kobietę. Pokrzywdzony 45-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Powiadomieni o sprawie policjanci szybko zatrzymali napastników. Jako piersi do działań przystąpili wywiadowcy. Funkcjonariusze łącznie zatrzymali pięć osób w wieku od 23 lat do 51 lat.

Trzej mężczyźni odpowiedzą za brutalne pobicie, nieudzielenie pomocy, groźby karalne, usiłowanie wymuszenia rozbójniczego oraz kradzież. Z kolei zatrzymane kobiety w wieku 23 lat i 51 lat usłyszały zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego oraz nieudzielenia pomocy i kradzieży.

Wszyscy na wniosek policjantów i prokuratora zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grożą im kary do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykułBez butów szedł pieszo ekspresówką. Powiedział, że wraca z imprezy
Następny artykułKościan. Brutalny atak na 78-latkę. Bandyta połamał seniorce kości twarzy