Reklama samochody.pl

Kompletny brak wyobraźni. Miał zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to wsiadł za kierownice. Był pijany

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca forda zatrzymany do kontroli drogowej przez policyjnych wywiadowców. 48-latek miał również sądowy zakaz kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zadecyduje już wkrótce sąd.

Codzienne służby pokazują, że mimo dotkliwych kar za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, nadal na drogach pojawiają się lekkomyślni kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Jednym z nich był 48-letni kierowca forda zatrzymany do kontroli drogowej na terenie powiatu kaliskiego przez policjantów z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Już podczas rozmowy z kierowcą policyjni wywiadowcy nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Okazało się, że 48-latek miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Wkrótce kaliszanin zostanie przesłuchany. Za naruszenie sądowego zakazu grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Poprzedni artykułPodpalał samochody i sprzęt o wartości 160 tysięcy złotych. Grozi mu do 10 lat więzienia (ZDJĘCIA)
Następny artykułZderzenie dwóch pojazdów w Wolsztynie. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)