Reklama samochody.pl

Podpalał samochody i sprzęt o wartości 160 tysięcy złotych. Grozi mu do 10 lat więzienia (ZDJĘCIA)

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 32-letni mężczyzna, który podejrzany jest o podpalenie 4 lutego br. na ul. Komunalnej w Turku kilku samochodów oraz sprzętu o wartości ponad 160 tys. zł. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Turku ustalili i zatrzymali sprawcę podpalenia do którego doszło w piątek 4 lutego br. na ul. Komunalnej w Turku. Od chwili zgłoszenia policjanci cały czas pracowali nad sprawą i prowadzili szeroko zakrojone działania operacyjne i dochodzeniowe, które pozwoliły wytypować i zatrzymać 32-letniego mieszkańca gminy Uniejów.

Zatrzymany mężczyzna w piątek, 4 lutego br. po godzinie 22.00 wszedł na teren ogrodzonej posesji i rozlał łatwopalną ciecz w dwóch samochodach. W wyniku tego spowodował spalenie trzech samochodów i nadpalenia dwóch innych. Przed podpaleniem ukradł z terenu posesji elektronarzędzia wartości ok. 5700 zł. Sprzęt skradziony przez podpalacza został w całości odzyskany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia poprzez podpalenie, do których w toku przesłuchania się przyznał.

Sąd Rejonowy Turku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Truku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułCoś potwornego. Znaleziono ciała zaginionych kobiet. 52-latek usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa (ZDJĘCIA)
Następny artykułKompletny brak wyobraźni. Miał zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to wsiadł za kierownice. Był pijany