Reklama samochody.pl

Kompletnie pijany ojciec zajmował się dziećmi. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu

Zgłoszenie na numer 112 zapoczątkowało działania podjęte przez policjantów, których efektem było zatrzymanie nietrzeźwego mężczyzny opiekującego się dwójką kilkumiesięcznych dzieci. Mundurowi zareagowali natychmiast po otrzymaniu informacji, dzięki czemu dzieci trafiły pod opiekę rodziny zastępczej. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. W jego organizmie znajdowało się niemal 2,5 promila alkoholu. 

01.08.2023 r. ok.godz. 20:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny idącego chodnikiem przy ul. Słowackiego w Wolsztynie, który pcha wózek z dwójką małych dzieci.

Ze względu na okoliczności wskazane w zgłoszeniu na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci Wydziału Prewencji, którzy tego dnia pełnili służbę patrolową na terenie miasta. W międzyczasie do dyżurnego docierały kolejne informacje dotyczące tej sytuacji, dzięki czemu znana była bieżąca lokalizacja przemieszczającego się mężczyzny.

Mundurowi docierając na miejsce kierowali się wskazaniami osób, które widząc radiowóz pokazywały kierunek, w którym szedł. Po kilku minutach, na ul. Kusocińskiego policjantom udało się go zlokalizować. Już pierwszy kontakt z mężczyzną potwierdził przypuszczenia zgłaszających.

Zatrzymany przez policjantów ojciec, którym okazał się 36-letni mieszkaniec Wolsztyna był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Dzieci – jak później ustalono – 9-miesięczne bliźnięta, chłopiec i dziewczynka znajdujące się w wózku płakały, a jedno z nich leżało na brzuszku z głową poza wózkiem.

Jak się niebawem okazało mężczyzna został ujęty niedaleko budynku, w którym mieszkał. W tym czasie w mieszkaniu przebywał tylko starszy brat bliźniąt. Matka dzieci była poza domem, a miejsce jej pobytu nie było znane rodzinie.

Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziny zastępczej, a zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkotestem, jakiemu został poddany wykazało 1,17 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (2,45 promila w organizmie).

Dzięki informacjom przekazanym przez świadków, którzy nie przeszli obojętnie i widząc niebezpieczeństwo zagrażające dzieciom zadzwonili na numer 112, sytuacja mogła mieć swój szczęśliwy finał.

Rodzina zastępcza, do której trafiły maluchy zaopiekowała się nimi i zapewniła im bezpieczeństwo.

Nieodpowiedzialnemu ojcu grozi kara grzywny. Niezależnie od tego materiały dokumentujące podjętą przez policjantów interwencję przesłane zostały do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich wolsztyńskiego sądu, gdzie zapadną decyzje dotyczące zapewnienia właściwej opieki nad dziećmi.

Poprzedni artykułStodoła spłonęła doszczętnie. Uderzył w nią piorun (ZDJĘCIA)
Następny artykułBył pijany i dziwnie się zachowywał. Za kierownicą 33-letni Ukrainiec