Stodoła spłonęła doszczętnie. Uderzył w nią piorun (ZDJĘCIA)

Prawdopodobnie uderzenie pioruna spowodowało pożar stodoły w Sroczewie, która bardzo szybko została w całości objęta pożarem.

28 lipca 2023 roku o godz. 12.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie przyjęło zgłoszenie o pożarze stodoły, która całkowicie objęta jest pożarem. Pożar miał miejsce w Sroczewie, a z relacji właściciela wynika, że do pożaru doszło od wyładowania atmosferycznego.

Pod wskazany adres niezwłocznie zadysponowano zastępy GBA, GCBA, SH-25, SLRr, SLKw z JRG Śrem w tym grupa operacyjna z KP PSP Śrem, oraz zastępy z OSP z Pyszącej, Chrząstowa, Chwałkowa Kościelnego oraz Włościejewek.

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników, należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz podanie ośmiu prądów wody w natarciu na palące się elementy stodoły i przyległych budynków gospodarczych przez zabezpieczonych strażaków w środki ochrony indywidualnej. Pożar został opanowany przy współpracy zarówno strażaków jak i lokalnych mieszkańców – przez operatorów koparko-ładowarek, którzy sukcesywnie przerzucali tlący się materiał palny: słomę, siano, zboże oraz maszyny rolnicze. W trakcie prowadzonych działań doszło również do niewielkiego pożaru na strychu budynku mieszkalnego, który został szybko opanowany.

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastępy z KP PSP Śrem, JRG Śrem, a także zastępy z OSP: Chrząstowo, Pysząca, Chwałkowo Kościelne, Włościejewki.

Poprzedni artykułLatami nie płacił alimentów. Zaskoczony wpadł na lotnisku
Następny artykułKompletnie pijany ojciec zajmował się dziećmi. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu