Reklama Toyota

Nietypowa kolizja w Wolsztynie. Zderzyły się dwa rowery

Kolizja, stereotypowo kojarzy się ze zdarzeniem, w którym uczestniczą zmotoryzowanymi uczestnicy ruchu drogowego. 5 kwietnia na ul. 5 Stycznia w Wolsztynie doszło do zdarzenia, w którym uczestniczyły dwie rowerzystki. Szczęśliwie żadna z kobiet nie została ranna. U progu rozpoczynającego się sezonu policjanci apelują do rowerzystów, a równocześnie do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezpieczną jazdę.

Czytaj też – Koszmarny wypadek. 26-letni strażak ochotnik zginął na miejscu. Auto rozpadło się na pół (zdjęcia)

05.04.2023 r. ok.godz. 17:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie utrzymał informację o kolizji, w której uczestniczyły dwie rowerzystki. Do zdarzenia doszło w bezpośrednim sąsiedztwie budynku komendy, na ul. 5 Stycznia u zbiegu ze ścieżką w kierunku „garbatego mostka”.

Czytaj więcej – Makabryczne odkrycie. Przy drodze odnaleziono ciało kobiety

Policjanci skierowani na miejsce potwierdzili, że doszło do zderzenia jednośladów. Po wylegitymowaniu ustalili, że uczestniczkami zdarzenia były mieszkanki Tuchorzy i Wolsztyna, z których pierwsza jechała po chodniku, a druga poruszała się ścieżką kończącą się wyjazdem na ul. 5 Stycznia.

Żadna z kobiet nie odniosła obrażeń, obie też, co wykazały przeprowadzone badania były trzeźwe. W rowerze jednej z kobiet uszkodzeniu uległ zainstalowany na nim koszyczek. Z uwagi na okoliczności zdarzenia policjanci zastosowali represję w formie pouczenia.

Zdarzenie to, u progu rozpoczynającego się sezonu rowerowego pokazuje, że kolizje nie są wyłącznie domeną kierujących pojazdami mechanicznymi. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym również rowerzystów i użytkowników coraz popularniejszych hulajnóg o bezpieczną i ostrożną jazdę.

Poprzedni artykułMakabryczne odkrycie. Przy drodze odnaleziono ciało kobiety
Następny artykułGroźny pożar poddasza. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało (zdjęcia)