Reklama Toyota

Jeden jechał oglądnąć mieszkanie, inni chodzili się po mieście. Wszyscy dostali mandaty

Niestety nie brakuje osób, dla których ważniejsze jest spotkanie ze znajomymi. Na takie zachowania stanowczo reaguje policja. Przekonało się o tym pięć osób, które policjanci ze Złotowa ukarali mandatami.

W czwartek w godzinach popołudniowych policjanci ze Złotowa zostali poinformowani o nielegalnym zgromadzeniu w okolicy salonu gier na ul. Kościuszki. Gdy dotarli na miejsce, zastali tam dwóch mężczyzn, którzy wspólnie, bez zachowania obowiązującej dwumetrowej odległości prowadzili burzliwą dyskusję. Gdy funkcjonariusze zwrócili im uwagę, że swoim zachowaniem nie tylko łamią przepisy, ale też narażają siebie na niebezpieczeństwo zarażenia, nic sobie z tego nie robili. Dopiero ukaranie obu mężczyzn mandatem spowodowało u nich chwilę zastanowienia i właściwą refleksję.

Grzywną ukarany został, także kierowca samochodu skoda zatrzymany na drodze krajowej nr 11 przez policjantów z drogówki.. 33-latek przyznał, że jedzie właśnie oglądać kolejne mieszkanie do wynajęcia. To nie był niezbędny cel podróży. Policyjna kontrola spowodowała, że mężczyzna wrócił się do swojego miejsca zamieszkania.

Niespełna dwie godziny później policjanci z komisariatu w Okonku zauważyli błąkających się po mieście dwóch 18-latków. Zapomnieli, że muszą zachować pomiędzy sobą dwumetrowy dystans. W rozmowie z policjantami potwierdzili, że wyszli pochodzić po mieście, bo im się nudzi. Spotkanie z policjantami zakończyło się mandatami karnymi.

Poprzedni artykułNa koronawirus zmarło kolejnych 6 osób. Jedna to pacjent szpitala w Poznaniu
Następny artykułBrutalny napad na 70-latka na chodniku. Sprawca uderzył go w głowę i okradł