Reklama samochody.pl

Brutalny napad na 70-latka na chodniku. Sprawca uderzył go w głowę i okradł

Policjanci złotowskiej jednostki kilkanaście minut po zdarzeniu zatrzymali sprawcę brutalnego rozboju na 70-latku. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do brutalnego zdarzenia doszło w dniu, 30 marca, w Złotowie na ul. Kujańskiej. 70-latek został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę, który zażądał od niego pieniędzy. Starszy Pan nie chcąc wdawać się w dyskusję odwrócił się i odszedł. Wtedy bandzior zaatakował. Został z dużą siłą uderzony w głowę. Po ciosie 70-latek upadł na ziemię. Wtedy napastnik okradł go. Uderzony w głowę mężczyzna zdołał wstać. Poprosił o pomoc przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję. Interweniujący policjanci wezwali karetkę pogotowia, której załoga, z uwagi na odniesione przez 70-latka obrażenia, przewiozła go do szpitala.

Policjanci na podstawie zebranych od pokrzywdzonego informacji bardzo szybko ustalili rysopis sprawcy. Kilka minut po napadzie został zatrzymany przez policjantów prewencji. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że 50-letni mężczyzna dokonał na terenie miasta Złotowa również wielu kradzieży w sklepach. Trafił do policyjnego aresztu. Bandzior usłyszał zarzut rozboju oraz kradzieży. Mężczyzna był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które siedział w więzieniu. Teraz może tam wrócić nawet na 12 lat.

Poprzedni artykułJeden jechał oglądnąć mieszkanie, inni chodzili się po mieście. Wszyscy dostali mandaty
Następny artykułZakleił szyby siłowni i wpuszczał klientów. To skrajny brak odpowiedzialności