Groźny wypadek. Cztery osoby poszkodowane. Lądował śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

We wtorek, 28 maja 2024 roku o godz. 11.55 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów, czterech osobach poszkodowanych, w tym dwóch osobach uwięzionych wewnątrz pojazdu w miejscowości Śmiłowo na trasie Szamotuły – Ostroróg.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowy OSP Ostroróg, OSP Brodziszewo, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Dodatkowo na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą oraz uszkodzoną naczepą pojazdu ciężarowego. Dwie osoby poszkodowane opuściły pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu, natomiast dwie kolejne osoby znajdowały się wewnątrz samochody. Droga wojewódzka nr 184 była zablokowana. mówi dla portalu wlkp112.pl Łukasz Kawka, z szamotulskiej straży pożarnej. Samochód osobowy marki Fiat Seicento znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast Hyundai znajdował się na drodze dodaje dalej Kawka

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, wyznaczeniu i zabezpieczeniu miejsca lądowania dla śmigłowca LPR, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku. Cztery osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników zostały przewiezione do szpitala.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo dodaje na koniec Kawka

W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespoły Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec LPR oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Poprzedni artykułNawałnica nad powiatem kościańskim. Dużo interwencji straży pożarnej (ZDJĘCIA)
Następny artykułZgłosił policji zaginięcie żony. Prawda jest przerażająca