Sterroryzował kasjera pistoletem i zarządł pieniędzy. 17-latek mówi, że to dla… zabawy

Policjanci zatrzymali 17-latka. Nastolatek zagroził kasjerowi pistoletem na kulki. Po zatrzymaniu stwierdził, że zrobił to dla żartu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Przed kilkoma dniami policjanci dostali zgłoszenie o tym, że w jednym ze sklepów na terenie gminy Duszniki doszło do rozboju. Do sklepu weszła grupa, która zachowywała się głośno. Gdy jeden z mężczyzn z grupy płacił za towar, drugi wyjął broń i wycelował w kasjera.

Mężczyzna ten zażądał pieniędzy. Z relacji wynikało też, że próbował sięgnąć do kasy, jednak nie zdołał zabrać pieniędzy i wyszedł ze sklepu razem z grupą znajomych. Spośród nich zgłaszający rozpoznał dwie osoby.

Dobre rozpoznanie i wspólna praca funkcjonariuszy z Dusznik oraz z Szamotuł doprowadziła do szybkiego ustalenia wszystkich osób, które przyszły do sklepu razem z podejrzanym o usiłowanie rozboju.

Byli to mieszkańcy Dusznik w wieku od 16 do 18 lat. 17-latek został szybko zatrzymany. W jego miejscu zamieszkania policjanci odnaleźli pistolet na kulki zasilany CO2, którym posługiwał się w sklepie. Pistolet został przekazany do badań biegłemu z zakresu balistyki.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu, a także przesłuchali ujętych do sprawy nastolatków. Po zebraniu materiału dowodowego, przesłuchali również podejrzanego. 17-latek usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju. Przyznał się do zarzucanego czynu i dodał, że nie chciał ukraść pieniędzy, a cała sytuacja była tylko żartem.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie. Po jego zakończeniu, 17-latek odpowie za swój czyn przed sądem.

Poprzedni artykułMiała podrobione rzeczy warte milion złotych
Następny artykułUkradł rower z silnikiem spalinowym, bo go… potrzebował