Reklama Toyota

Pożar domu w miejscowości Niewierz. Właściciel poszkodowany (zdjęcia)

W niedzielę, 2 kwietnia o godz. 14.30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o dużym zadymieniu w budynku mieszkalnym w miejscowości Niewierz gm. Duszniki.

Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wozy bojowy OSP Niewierz, OSP Duszniki, OSP Podrzewie, OSP Ceradz Dolny oraz Policja.

Czytaj także – Bestie nie ludzie. Znęcali się nad dzieckiem.8-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali duże zadymienie w budynku mieszkalnym na pierwszym piętrze. Właściciel opuścił budynek przed przybyciem straży pożarnej i znajdował się w pobliżu. W trakcie prowadzonych działań właściciel źle się poczuł, KDR poprosił o zadysponowanie na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego – informuje Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się pomieszczenie oraz wyniesieniu na zewnątrz butli propan-butan i jej chłodzeniu. W międzyczasie ratownicy sprawdzili pomieszczenia mieszkalne pod kątem gazów niebezpiecznych – nie wykryto zagrożenia oraz sprawdzeniu przewodu kominowego kamerą termowizyjną – dodaje Kawka

Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala

W działaniach gaśniczych brało udział 7 zastępów (28 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

 

📷OSP

Poprzedni artykułBestie nie ludzie. Znęcali się nad dzieckiem.8-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala
Następny artykułPoznań/Grunwald – Policjant śledczy wpadł na trop, który doprowadził go do podejrzanego o podpalenie