Gigantyczny pożar w Rudnikach pod Nowym Tomyślem. Straty są duże (ZDJĘCIA)

Na blisko 240 tysięcy złotych oszacowano straty po pożarze Kombinatu Rolnego w Rudnikach pod Nowym Tomyślem. Budynek spłonął doszczętnie.

Do pożaru doszło w nocy z 28 na 29 maja około godziny 1:37. Wówczas to dyżurny nowotomyskich strażaków otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego należącego do Kombinatu Rolnego w Rudnikach.

Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nowego Tomyśla, trzy z Grodziska Wielkopolskiego oraz trzy zastępy ochotników z Opalenicy i po jednym z Wojnowic i Rudnik oraz jeden zastęp strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej w Porażynie.

Gdy strażacy dotarli na miejsce zastali bardzo mocno rozwinięty pożar budynku, q którym znajdowały się baloty słomy. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej.

Raport z tego zdarzenia wskazywał początkowo na brak udziału osób trzecich. Ostatecznie jednak, po konsultacjach ze strażą, policjanci z wydziału kryminalnego nowotomyskiej komendy postanowili rozpocząć szeroko zakrojone działania w celu znalezienia osoby, która mogła przyczynić się do tego pożaru. Sprawdzany jest również monitoring i prowadzone są inne czynności podaje portal Nowy Tomyśl nasze miasto

Straty oszacowano na 240 tysięcy złotych.

📸OSP Opalenica

Poprzedni artykułGroźny wypadek z udziałem motocyklisty. Lądował śmigłowiec LPR
Następny artykułKolejne fakty w sprawie pościgu za dwoma ukraińskimi nastolatkami!