Reklama Toyota

Szok, że w takim stanie potrafił jechać rowerem. 31-latek miał ponad 4 promile alkoholu

Nowotomyscy policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Podczas sprawdzenia okazało się, że 31-latek miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie, zgodnie z nowym taryfikatorem, mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych.

22 marca br. po godzinie 11:00 w Zbąszyniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali rowerzystę, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 31-letni cyklista miał ponad 4 promile alkoholu. Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy, że tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, nie tylko skutkuje mandatem, ale może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach tragedii, dla samego rowerzysty, jak też innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli jesteś świadkiem, takiego nieodpowiedzialnego zachowania, reaguj!

Informując o podejrzanych sytuacjach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

Poprzedni artykuł19-lat i już dopalacze. Młody mężczyzna miał ich prawie ćwierć grama
Następny artykułPożar budynku w Zdroju koło Grodziska Wielkopolskiego. Strażacy na miejscu