Reklama samochody.pl

Groźny wypadek. Mężczyzna spadł z rusztowania. Wezwano LPR (zdjęcia)

W poniedziałek, 6 lutego o godz. 12.00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o upadku mężczyzny z rusztowania oraz konieczności zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR w miejscowości Niewierz gm. Duszniki.

Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, OSP Niewierz, OSP Podrzewie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja, natomiast dyżurny SKKP w Nowym Tomyślu do zdarzenia zadysponował zastępy OSP Lwówek i OSP Brody.
Dodatkowo na miejsce zdarzenia został wysłany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali poszkodowanego mężczyznę po upadku z rusztowania z urazem głowy, który znajdował się na pierwszym piętrz budowanego budynku.
W trakcie przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że do zdarzenia doszło w miejscowości Bródki, gm. Lwówek, powiat nowotomyski.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej wspólnie z ratownikami ZRM, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowa LPR, w pierwszej kolejności pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki pogotowia ratunkowego, następnie do śmigłowca LPR.
Osoba poszkodowana po przebadaniu prze ratowników została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Puszczykowie.
W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony do jednostki.
W działaniach ratowniczych brało udział 7 zastępów (30 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja z powiatu szamotulskiego i nowotomyskiego oraz śmigłowiec LPR.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

 

📸📸 OSP Duszniki

Poprzedni artykułMisja Turcja 🇹🇷. Polscy strażacy uratowali dziesiąta osobę. To młoda kobieta (zdjęcia)
Następny artykułOdszedł na wieczną służbę. Nie żyje Druh Wojciech Nowak prezes OSP Michorzewo