Reklama Toyota

Dramatyczna akcja policji. Ratowali nieprzytomną 14-latkę

Policjanci z Okonka otrzymali pilne zgłoszenie o nieprzytomnej dziewczynce. Policjanci z patrolówki błyskawicznie dotarli na miejsce zdarzenia i uratowali 14-latka. Dziewczynka była nieprzytomna. Policjanci udzielili jej pierwszej pomocy medycznej. Do przyjazdu pogotowia odzyskała przytomność.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 21 marca, o godzinie 20.00. Dyżurny komendy w Złotowie odebrał zgłoszenie o młodej kobiecie, która nieprzytomna leżała w jednym z bloków. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze natychmiast ustalili, że nastolatka jest mieszkanką bloku i to sąsiedzi przenieśli ją do mieszkania. W korytarzu mieszkania policjanci zobaczyli nieprzytomną nastolatkę.

Policjanci powiadomili o sytuacji dyżurnego komendy, który na miejsce wezwał służby medyczne. W tym czasie policjanci rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy 14-latce. Ułożyli nastolatkę w pozycji bezpiecznej, widząc, że przyczyną utarty przytomności jest zadławienie treścią żołądka i natychmiast udrożnili drogi oddechowe 14-latki. W chwili przybycia na miejsce karetki pogotowia ratunkowego nastolatka odzyskała przytomność.

Została przekazana pod opiekę ratowników medycznych oraz przewieziona do Szpitala Powiatowego w Złotowie. Dzięki szybkiej reakcji, umiejętnościom nabytym podczas służby w Policji oraz zachowaniu zimnej krwi po raz kolejny udało się ocalić ludzkie życie.

Poprzedni artykułKoronawirus. Mimo zakazu otworzyli bar z piwem. To skrajana nieodpowiedzialność
Następny artykułKoronawirus. 59-latka złamała kwarantannę, bo… poszła na zakupy