Mają 10 i 11 lat, a już kradły w sklepach w Złotowie

Wpadło dwóch nieletnich, którzy kilkukrotnie dopuścili się kradzieży w sklepach w Złotowie. Ostatnia ich wyprawa do sklepu zakończyła się kradzieżą energetyków i artykułów spożywczych.

W jednym z marketów w Złotowie, personel zatrzymał dzieci w wieku 10 i 11 lat, którzy ukradli słodycze i napoje energetyczne. Gdy wezwany na miejsce interwencji jeden z rodziców dokonał sprawdzenia plecaka syna, okazało się że są tam podobne artykuły spożywcze, które jak się okazało nieletni chwilę wcześniej ukradł w innym sklepie.

W plecaku nieletniego znajdował się również zegarek i e-papieros, które zabrał ojcu. Jak wskazują ustalenia mundurowych, to nie pierwsza kradzież zatrzymanych. Sprawą nieletnich złodziei zajmie się wydział Rodzinny i Nieletnich złotowskiego Sądu Rejonowego.

Rozmawiajmy z dziećmi

Policja zachęcamy rodziców, by rozmawiać z dziećmi o poszanowaniu cudzej własności i właściwych zasadach współżycia społecznego. Dzieci często nie zdają sobie sprawy, że ich drobne przewinienia mogą być dostrzeżone i nieść za sobą przykre następstwa.

A muszą mieć taką świadomość, żeby nie ulegać chwilowej pokusie czy namowom kolegów. Wydaje się to istotne zwłaszcza teraz gdy trwają wakacje, kiedy dzieci będą miały więcej wolnego czasu i częściej same przebywać na podwórku i z rówieśnikami.

Więcej kradzieży w wakacje

Od początku trwania wakacji policjanci ze złotowskiej jednostki kilkanaście razy interweniowali wobec osób nieletnich, które dokonywały kradzieży sklepowych. Gdy pracownicy sklepu widzą osobę, która dokonuje kradzieży, to zatrzymują ją i wzywają patrol policji – nawet jeśli sprawcą jest dziecko.

Łupem nieletnich są różne rzeczy, począwszy od artykułów spożywczych, słodyczy, napoi energetycznych, kończąc na alkoholu. Zwykle są to drobne rzeczy, ale policjanci o każdej takiej sytuacji, bez względu na wartość ukradzionego mienia, informują Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Poprzedni artykułSyn sadysta skatował schorowanego ojca
Następny artykułUwaga! Seria włamań do mieszkań w Rawiczu