Brutalność wśród nastolatków na jednym z Trzcianeckich osiedli. 18-latek ugodził nożem w plecy 19-latka

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance zatrzymali 18-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Sprawca na jednym z trzcianeckich osiedli szarpał i popychał pokrzywdzonego, a następnie wyjął nóż i dźgnął nim 19-latka w plecy. Mężczyzna z raną kłutą trafił do szpitala. Wczoraj prokurator zastosował wobec agresora dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 13 marca 2023 r., około godziny 21:50 dyżurny z trzcianeckiego komisariatu otrzymał informację o ugodzeniu nożem młodego mężczyzny. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że na jednym z osiedli doszło do kłótni pomiędzy 18 i 19-latkiem. Sprawca miał szarpać i popychać pokrzywdzonego, w pewnym momencie wyjął nóż tzw. wielofunkcyjny i dźgnął nim 19-latka w plecy. Po tym, jak zaatakował pokrzywdzonego uciekł, natomiast 19-latek z raną kłutą okolicy lędźwiowej i i złamanym żebrem trafił do szpitala. Zadany cios na szczęście okazał się niegroźny dla jego życia.

Policjanci, prowadząc czynności w tej sprawie w ciągu kilku godzin zatrzymali 18-letniego agresora w miejscu zamieszkania oraz zabezpieczyli nóż, którym mężczyzna zaatakował. To mieszkaniec Trzcianki, który wcześniej nie był karany. Zaraz po zatrzymaniu sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu.

Zebrany w spawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić 18-latkowi zarzut uszkodzenia ciała z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Wczoraj prokurator zastosował wobec sprawcy dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Karolina Górzna-Kustra

Poprzedni artykuł35-latka była kompletnie pijana i kierowała samochodem. Uderzyła w inny pojazd
Następny artykułCichy zabójca zaatakował. Wśród rannych trójka dzieci