Reklama Toyota

Brutalny atak siekierą w markecie Netto. Sprawca zatrzymany

Kryminalni ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który brutalnie zaatakował klienta w markecie Netto. Ranna osoba w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Napastnik uciekł i próbował ukryć się przed policjantami. Został zatrzymany kilka godzin po zdarzeniu. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 24 stycznia. W markecie Netto w Strzelcach Krajeńskich doszło do brutalnego ataku siekierą na klienta. Wszystko wydarzyło się kiedy w sklepie panował spory ruch. Na miejscu błyskawicznie zjawiły się służby. Załoga pogotowia ratunkowego opatrzyła i przewiozła poszkodowanego mężczyznę do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy. Sprawca uciekł .

Policjanci przystąpili do czynności, które miały wyjaśnić okoliczności zdarzenia oraz ustalić i zatrzymać sprawcę. – Przesłuchania świadków, oględziny i zabezpieczony monitoring szybko pozwoliły wytypować mężczyznę, który mógł być odpowiedzialny za brutalny atak na jednego z klientów – mówi asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Na nogi postawiono policjantów wszystkich pionów. Kwestią czasu było namierzenie i zatrzymanie podejrzewanego. Tego samego dnia wieczorem policjanci zatrzymali 60-latka. Mężczyzna był pijany. Trafił do policyjnej izby zatrzymań.

W trakcie przesłuchania usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, do którego się przyznał. W czwartek, 27 stycznia, sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Poprzedni artykułNawet 15 tys. zł kary za zakażenie kogoś koronawiorusem w miejscu pracy. Nowy pomysł PiS
Następny artykułWypadek. Potrąciła pieszą na pasach w Gnieźnie. Na prośbę policji światła tam będą włączane szybciej