Reklama samochody.pl

Mogło dojść do tragedii. Tak 82-latek wjechał na przejazd klejowy (FILM)

Kolejowy monitoring zarejestrował niebezpieczne zachowanie kierowcy skody. Mężczyzna wjechał na przejazd kolejowy pomimo opuszczonych rogatek i włączonej sygnalizacji o nadjeżdżającym pociągu.

W sobotni poranek, 21 maja, w Prostyni (woj. mazowieckie) na przejeździe monitoring kolejowy zarejestrował niebezpieczną sytuację. 82-letni kierowca skody wjechał na przejazd przy zamkniętych rogatkach i włączonej sygnalizacji świetlnej zakazującej wjazdu na przejazd kolejowy. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy zmusiło maszynistę pociągu relacji Ełk – Wrocław Główny do gwałtownego hamowania. Kierowca swoim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii.

Całe zdarzenie zarejestrowały dwie kamery kolejowego monitoringu. Małkińscy policjanci ustalili kierowcę auta. 82-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego został wczoraj ukarany mandatem w kwocie 2 tys. zł.

Policja apelujemy do kierowców o więcej zdrowego rozsądku i nie igranie z własnym życiem. Wjeżdżanie na przejazd kolejowy przy opuszczonych rogatkach to tylko jeden krok do tragedii. Pamiętajmy, że maszynista prowadzący skład pociągu o wadze kilku tysięcy ton nie zatrzyma natychmiast pojazdu, a przy zderzeniu pociągu z autem z tego drugiego niewiele zostanie.

Poprzedni artykułBrutalnie zgwałcona 86-latka. Staruszka została też pobita. Zatrzymano 37-latka
Następny artykułPożar stodoły. Z żywiołem walczono do rana (ZDJĘCIA)