Reklama samochody.pl

Nawet 15 tys. zł kary za zakażenie kogoś koronawiorusem w miejscu pracy. Nowy pomysł PiS

Nowy projekt posłów PiS trafił już do Sejmu. Zakłada on, że pracodawcy będą mogli żądać od pracownika negatywnego wyniku testu, ale nie częściej niż raz w tygodniu. Pracownik, który nie pokaże testu naraża się na odszkodowanie za zakażenie innych koronawirusem.

Nowego projektu i nowa forma walki z pandemią polityków da możliwość pracodawcy tego, że będzie miła prawo żądać od pracownika negatywnego wyniku testu, ale nie częściej niż raz w tygodniu. Tak samo jak pokazania zaświadczenia i szczepieniach.

Pracownik będzie mógł odmówić poddania się testowi albo pokazania dowodu szczepienia. W tym wypadku narazi się jednak na surowa grzywnę do nawet 15 tys. zł. Dlaczego?

Nowy projekt da pracownikom możliwość ubiegania się o odszkodowanie w razie zakażenia koronawirusem w pracy. W tym wypadku pracodawcy będzie mógł wszcząć postępowanie o odszkodowanie od pracownika, który nie poddał się testowi.

Może okazać się wiec tak, że to pracownik, który nie pokazał wyniku testu lub zaświadczenia o szczepieniu może zapłacić odszkodowanie.

Poprzedni artykułPotworny wypadek. Mazda została zmiażdżona. Kierowca zginął. Miał dożywotni zakaz prowadzenia (ZDJĘCIA)
Następny artykułBrutalny atak siekierą w markecie Netto. Sprawca zatrzymany