Reklama samochody.pl

Tragedia.45-latek wszedł na przęsło mostu i spadł. Mężczyzna zginął

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

– Prawdopodobnie kolejna nieudana próba przejścia młodego człowieka po przęśle mostu – napisał do portalu epoznan.pl Czytelnik. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło około 1.00 w nocy. – Byliśmy na miejscu, pomagaliśmy policji – dowiadujemy się od dyżurnego wielkopolskich strażaków. – Naszym zadaniem było osłonięcie miejsca wypadku parawanem. Mężczyzna spadł z przęsła mostu, nie przeżył – dodaje.

Jak wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji, 45-latka nie udało się uratować pomimo prowadzonej reanimacji. – Policjanci wstępnie ustalili, że mężczyzna wszedł na jedno z przęseł mostu, a następnie doszło do upadku. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich przy jego śmierci lecz ciało zabezpieczono do sekcji – mówi.

Niestety, ale co jakiś czas, pomimo zakazów, ludzie wchodzą na przęsła mostu Jordana czy mostu św. Rocha. W 2016 roku z przęsła tego drugiego mostu spadła młoda kobieta – wioślarka z Irlandii, która przyjechała do Poznania na Akademickie Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie, podczas których wspólnie z drużyną z miasta Limerick w Irlandii zdobyła brązowy medal. Kobieta zmarła po kilku dniach.

Osoby, które wchodzą na przęsła mostu nie dość, że ryzykują swoim zdrowiem i życiem, to muszą się liczyć z karą grzywny w wysokości kilku tysięcy złotych.

 

Źródło.epoznan.pl

Poprzedni artykułPłonie trawa na starym tartaku w Świętnie
Następny artykułAwaryjne lądowanie samolotu w Bolewicach. Maszyna leżała kołami do góry (ZDJĘCIA)