9-latka uratowała swoją mamę

Mała bohaterka pomogła swojej mamie. 9-letnia dziewczynka widząc, że jej mama potrzebuje pilnej pomocy medycznej zadzwoniła pod numer alarmowy 112 i przekazała dyspozytorowi niezbędne informacje. Dzięki temu kobieta uzyskała pomoc na czas.

O tym, że kobieta potrzebuje interwencji medyków poinformowała dyspozytorkę numeru 112 9-letnia dziewczynka. Dziecko widząc, że w domu z mamą dzieje się coś złego, zadzwoniło pod numer alarmowy i przekazało niezbędne informacje, które pozwoliły służbom ratunkowym na szybką interwencję.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli policjanci patrolu interwencyjnego z komisariatu w Kunowie. Funkcjonariusze widząc półprzytomną kobietę, która nie pamiętała co się stało, nie dopuścili do tego by ponownie utraciła przytomność, utrzymując z nią kontakt słowny i monitorując jej czynności życiowe do czasu przyjazdu pogotowia, które zabrało ją do szpitala.

Funkcjonariusze ustalili dane i numery telefonów do członków rodziny, po czym skontaktowali się z mężem kobiety, a bohaterska dziewczynka, pozostała pod opieką starszego brata.

Zachowanie zaledwie 9-letniego dziecka, które wykazało się niebywałą odpowiedzialnością i opanowaniem zasługuje na uznanie. W sytuacjach stresowych często nawet osobom dorosłym trudno jest zachować zimną krew, a przytomność umysłu, jaką wykazała się „mała” wielka bohaterka zdecydowanie jest godne pochwały.

Poprzedni artykułSaab wypadł z drogi i uderzył w słup. Kierował… 13-latek
Następny artykułDźgnął nożem przypadkową osobę. Mężczyzna walczy o życie. Kobiecie pociął nożem twarz