Małżeństwo wynajmowało mieszkania, których nie mieli. Pomagała im mama

Policja z wydziału kryminalnego z Bemowa zatrzymała 3 osoby podejrzane o oszustwa przy wynajmie mieszkań. Małżeństwo poprzez jeden z portali internetowych zamieszczało ogłoszenia o wynajmie mieszkań.

Policjanci „namierzyli” i zatrzymali małżeństwo podejrzane o oszustwa przy wynajmie mieszkań. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podawali się za pracowników agencji wynajmu nieruchomości i zamieszczali fikcyjne ogłoszenia dotyczące wynajmu lokali poprzez portal internetowy. Kiedy zgłaszały się do nich osoby zainteresowane wynajmem prosili je o przelanie na konto zaliczki na poczet przyszłej umowy najmu mieszkania. W całym procederze pomagała matka mężczyzny.

Po uzyskaniu pieniędzy przyszli wynajmujący mieli kontaktować się z kobietą, która w rozmowie telefonicznej informowała, że jest właścicielem mieszkań. Następnie ustalała termin okazania mieszkania, po czym ponownie informowała, że ogłoszenie jest nieaktualne. Cała trójka znikała, a klienci pozostawali z niczym.

Policjanci prowadzący tę sprawę ustalili kilku pokrzywdzonych, którzy stracili w ten sposób swoje pieniądze. Wiadomo już, że oszukanych w ten sposób osób było znacznie więcej.

Cała trójka została zatrzymana w podwarszawskiej miejscowości. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez policjantów kobieta w wieku 30 lat i mężczyzna w wieku 38 lat usłyszeli zarzuty oszustwa działając wspólnie i w porozumieniu, natomiast kobieta w wieku 71 lat odpowie za pomocnictwo w oszustwach. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułWpadli BMW do stawu. Na pomoc czekali stojąc na dachu
Następny artykułWyłamali drzwi do mieszkania. W środku pijany ojciec z maleńkim dzieckiem