Reklama Toyota

20-latek ukradł wędkarzowi przyczepkę do przewozu łódki. Mężczyznę dwa dni później dopadła sprawiedliwość

20-latek, który ukradł przyczepkę do przewozu łódki został zatrzymany a mienie odzyskane. Sprawcy tej kradzieży, rawiccy funkcjonariusze zarzucili również posiadanie narkotyków oraz kradzież z włamanie do zbiorników samochodowych, z których skradł paliwo. Mężczyzna mimo młodego wieku w przeszłości był już karany za podobne i inne przestępstwa. Tym razem kara również go nie minie, grozi mu do 10 lat więzienia.

W dniu 15 maja br. mieszkaniec powiatu Wejherowo zawiadomił o kradzieży lekkiej przyczepki służącej do przewozu łódki, wartość skradzionego mienia została wyceniona na kwotę nie mniejszą niż 5 tysięcy złotych. Pokrzywdzony oświadczył, że przyjechał nad zalew do Jutrosina, żeby powędkować i przywiózł ze sobą swoją łódkę na specjalnej przyczepce. Mężczyzna koło godziny 12.00 wypłynął na połów, kiedy wrócił koło 19.00 nie było przyczepki tam gdzie ją zostawił, zawiadomił o kradzieży.

W toku prowadzonych czynności rawiccy kryminalni przy dużej współpracy z pokrzywdzonym, dwa dni później zatrzymali złodzieja i odebrali skradzioną przez niego przyczepkę. Sprawcą okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Krzemieniewo. Złodziej ukrywał swój łup na terenie posesji, którą zamieszkiwał. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania sprawcy, policjanci znaleźli u niego również niewielkie ilości narkotyków. 20-latkowi zarzucono także kradzież około 15 litrów paliwa, które w styczniu br. wypompował ze zbiorników dwóch osobowych samochodów.

20-latek który w przeszłości był już karany za podobne i inne przestępstwa, ponownie stanie przed sadem, tym razem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Tekst oraz zdjęcia: KPP w Rawiczu.

Poprzedni artykułFiat Seicento uderzył w drzewo. Mężczyzna trafił do szpitala (ZDJĘCIA)
Następny artykułKompletnie pijany mężczyzna wjechał elektryczną hulajnoga pod peugeota