Reklama Toyota

Rodzinny duet ponownie dokonał kradzieży elektronarzędzi. Za popełnione przestępstwa matki z synem grozi im do pięciu lat więzienia

Rodzinny duet, który kradł elektronarzędzia został zatrzymany przez kryminalnych z Piły. Matka wraz z synem regularnie wynosiła wiertarko-wkrętarki z marketu budowlanego. Łączna wartości strat to ponad 3,5 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni zajęli się sprawą kradzieży elektronarzędzi z pilskiego marketu budowlanego. Nieznani sprawcy, którzy działali na przestrzeni ostatnich dówch miesięcy, upatrzyli sobie przede wszystkim wiertarko-wkrętarki. Ich wartość została wyceniona na ponad 3,5 tys. złotych. Dokładna analiza zdarzeń i zebrany przez policjantów materiał pozwolił na wytypowanie dwójki podejrzanych.

Okazało się, że jest to rodzinny duet, który wpadł w ręce kryminalnych 17 listopada br. Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę i zatrzymali 46-letnią kobietę oraz jej 23-letniego syna. Zazwyczaj jedno z nich wychodziło na zewnętrzną część sklepu z wybranym łupem. Następnie był on przerzucany lub podawany przez płot, drugiej osobie czekającej przed marketem. Tym razem jednak na złodziei czekali kryminalni.

Śledczy przedstawili zatrzymanym 5 zarzutów kradzieży. Swoje zachowanie usprawiedliwiali trudną sytuacją materialną. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Pile oboje zostali objęci dozorem policyjnym.

Teraz za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz