17-latek ma już sądowy zakaz prowadzenia. Teraz kradzionym autem chciał potrącić policjanta

Policjanci zatrzymali po pościgu na blokadzie 17-latka, Mimo wieku ma już sądowy zakazu prowadzenia i był poszukiwany przez organy ścigania. Młody chłopak kradzionym samochodem doprowadziło do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Jechał na policjanta i uderzył w radiowóz.  

Policjanci drogówki z wałbrzyskiej komendy na ul. Kolejowej w Szczawnie-Zdroju zauważyli pędzącą osobówkę. Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli.

Ten w pierwszej kolejności zatrzymał pojazd zgodnie z wydanym mu poleceniem, jednak gdy tylko funkcjonariusz zbliżył się do okna samochodu, mężczyzna ruszył i zaczął uciekać. Ruszył policyjny pościg.

Uciekinier wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego i powodował zagrożenie na drodze. Policjanci zorganizowali blokadę drogową. Jednak kierujący podjął desperacką próbę uniknięcia zatrzymania.

Widząc blokadę, przyspieszył i skierował samochód w stronę jednego z policjantów, po czym uderzył w radiowóz. Policjant w ostatniej chwili zdołał uniknąć potrącenia. Policji nie mieli innego wyjścia i radiowozem zatrzymali uciekiniera.

Uciekinierem okazał się 17-latek, który z uwagi na swój wiek, nie powinien siedzieć za kierownicą samochodu. Jakby tego było mało ma on już sądowy zakaz prowadzenia. Był też poszukiwany. Nieletni został przez policjantów zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych czynności, decyzją sądu został przekazany do wskazanej placówki wychowawczej.

Nieletni odpowie nie tylko za złamanie sądowego zakazu prowadzenia, ale także za szereg innych wykroczeń i przestępstw, w tym próbę potrącenia policjanta, ucieczkę policji, stwarzanie zagrożenia na drodze i krótkotrwałe użycie cudzego samochodu. Ukradł kluczyki od auta.

Poprzedni artykułZdenerwował się na znajomego i spalił mu drewniany wychodek
Następny artykułSprzedała nieistniejące smartfony kilkudziesięciu osobom