Sprzedała nieistniejące smartfony kilkudziesięciu osobom

Aż 28 zarzutów dotyczących oszustw internetowych usłyszała 25-letnia kobieta. Oferując na sprzedaż nieistniejące smartfony, oszukała kilkadziesiąt osób. Została doprowadzona do komendy z zakładu karnego, w którym od lipca 2023 r. przebywa za podobne przestępstwa.

Policjanci puckiej komendy prowadzili czynności dotyczące zgłoszonych oszustw internetowych. Śledczy ustalili, że osoba sprzedająca na portalu wystawiła telefon komórkowy, a po otrzymaniu wpłaty pieniędzy za jego zakup, nie przesyłała przedmiotu do kupujących.

Zebrany materiał dowodowy doprowadził śledczych do 25-latki, która od września 2023 r. przebywa w więzieniu za podobne oszustwa.

Policjanci ustalili, że 25-latka, za pośrednictwem internetowych stron sprzedażowych, oszukiwała zainteresowanych kupnem telefonów komórkowych. Podając się za inną osobę, wystawiała smartfon jako otrzymany w prezencie, nowy, nieużywany w wyższej kwocie lub jako używany w bardzo dobrym stanie, w  niższej kwocie.

Nieistniejące telefony wystawiane na sprzedaż, oferowane były zainteresowanym w kwocie od 950 zł do 2300zł. Po otrzymaniu pieniędzy wpłacanych na różne konta bankowe, 25-latka urywała kontakt z pokrzywdzonymi.

Śledczy z puckiej komendy ustalili ponadto, że 25-latka dopuszczała się przestępczych czynów od 2019 r. na terenie całego kraju. Zebrany materiał dowodowy z wielu jednostek policji, pozwolił przedstawić młodej mieszkance powiatu puckiego aż 28 zarzutów dotyczących oszustw internetowych.

25-latka została doprowadzona z zakładu karnego do puckiej komendy, gdzie usłyszała 28 zarzutów.

Puccy policjanci przypominają, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oszukuje inną osobę, podlega karze do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykuł17-latek ma już sądowy zakaz prowadzenia. Teraz kradzionym autem chciał potrącić policjanta
Następny artykułKto zgubił sporą gotówkę? Pieniądze czekają na komendzie w Złotowie