81-latek wjechał volkswagenem na przejazd i stanął za zamkniętymi rogatkami. Dostał za to surowy mandat

Mandat dwa tysiące złotych dostał kierujący volkswagenem polo, który wjechał na przejazd kolejowy pomimo opuszczonej zapory, uszkadzając jedną z nich. Według relacji 81-latka nie zauważył zamkniętych rogatek, bo oślepiło go słońce. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło w piątek, 30 grudnia, na przejeździe kolejowym w Wałowicach (woj.lubuskie). Kierujący volkswagenem polo wjechał na przejazd kolejowy pomimo opuszczonych rogatek, uszkadzając jedną z nich.

Na szczęście kierujący zatrzymał samochód jak tylko usłyszał uderzenie szlabanu o auto. Zanim wjechał na tory, dyżurna ruchu zdążyła zatrzymać nadjeżdżający pociąg, który był w odległości około 200 metrów od przejazdu.

81-latek volkswagenem wjechał na przejazd

81-latek w rozmowie z policjantami oznajmił, że nie zauważył opuszczonych zapór, bo oślepiło go słońce. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości dwóch tysięcy złotych. – Nieuwaga 81-latka spowodowała dodatkowo utrudnienia dla innych kierujących, gdyż z uwagi na konieczność wykonania oględzin miejsca zdarzenia przez pracowników PKP, przejazd kolejowy był zamknięty przez kilka godzin – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Wjeżdżanie na przejazd kolejowy pomimo zamkniętych rogatek, czy też w trakcie ich opadania to sytuacja prowadząca do tragedii. Bez względu na to czy jest on strzeżony, czy też nie, to miejsce w którym każdy użytkownik drogi musi zachować szczególną ostrożność. Nadto nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, pomimo opuszczonych zapór, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub kiedy po drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

 

Poprzedni artykułZderzenie dwóch pojazdów w Grodzisku Wielkopolskim. Sprawca 19-latek (zdjęcia)
Następny artykułPoważny wypadek pod Nową Solą. Czołowe zderzenie BMW i skody. Nieprzytomna kobieta zabrana do szpitala (zdjęcie czytelnika)