Reklama Toyota

Dostawczakiem uderzył w ogrodzenie. Kierowca w szpitalu (ZDJĘCIA)

We wtorek, 30 czerwca 2020 roku o godzinie 15:17 do służb ratunkowych powiatu krotoszyńskiego wpłynęła informacja o wypadku drogowym na ulicy Wiejskiej w Krotoszynie.

Z treści zgłoszenia wynikało, że samochód dostawczy uderzył w płot ogrodzeniowy jednej z posesji. Na miejsce zdarzenia skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie, miejscową jednostkę OSP Krotoszyn oraz pogotowie ratunkowe i policję.

Po przybyciu pierwszego zastępu Kierujący Działaniami Ratowniczymi potwierdził informacje zawarte w zgłoszeniu. Samochód dostawczy marki Mercedes Sprinter zjechał z drogi i uderzył w płot ogrodzeniowy jednej z posesji. W pojeździe znajdował się mężczyzna, który wymagał pomocy medycznej. Na szczęście niewielka deformacja bryły pojazdu umożliwiła szybkie dotarcie do poszkodowanego bez użycia narzędzi hydraulicznych. Uszkodzony w wyniku zderzenia z ogrodzeniem środek transportu blokował częściowo drogę w obrębie miasta.

Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli teren działań i dokonali oceny stanu uczestnika zdarzenia. Mężczyźnie z uwagi na mechanizm urazu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa za pomocą kołnierza ortopedycznego oraz wsparciu psychicznym. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego kierowcę ewakuowano z pojazdu na noszach typu deska i umieszczono w karetce pogotowia. Decyzją przedstawiciela służb medycznych uczestnik zdarzenia został przetransportowany do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W dalszej części działań z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz płyny eksploatacyjne stwarzające zagrożenie dla pojazdów kołowych. W trakcie realizacji działań funkcjonariusze Policji zabezpieczali ruch drogowy na wyznaczonym odcinku jezdni.

Celem całkowitej likwidacji zagrożenia z przydrożnego chodnika usunięto drobne elementy ogrodzeniowe stwarzające zagrożenie dla pieszych. Na tym interwencje trwającą łącznie 1 godzinę i 28 minut zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

🚨 Siły i środki:
🚒 491[P]25 GCBA 5/32 MAN – JRG PSP Krotoszyn
🚒 499[P]41 GBA 2,5/16 STAR MAN – OSP Krotoszyn
🚓 UU523 Kia Ceed SW II – KPP Krotoszyn
🚑 P0217 Volkswagen Crafter – SP ZOZ Krotoszyn

Krotoszyn112.pl

Poprzedni artykułŻołnierz żandarmerii wojskowej z Leszna zatrzymał pijanego kierowcę, sprawcę wypadku (ZDJĘCIA)
Następny artykułBudynek w ogniu! Duży pożar zakładu produkcyjnego (ZDJĘCIA)