Reklama samochody.pl

Poważny wypadek. Dwie osoby poszkodowane przetransportowane do szpitala

Wczoraj 11 kwietnia około godziny 19:45 do Służby Ratownicze z Kościana zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kopaszewo. 

Ze zgłoszenia wynikało, że na drodze wojewódzkiej numer 308 w Kopaszewie doszło do zdarenia drogowego. Natychmiast na miejsce wysłano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczek z Kościana, OSP Racot, OSP Jerka, OSP Łuszkowo a także Policję i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dojeździe na wskazane miejsce służby zastały dwa samochody osobowe. Jedno z nich znajdowało się na boku w przydrożnym rowie. W pierwszej kolejności do strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów z pojazdów oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Dokładne okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra na skrzyżowaniu wykonywał manewr skrętu w lewo, natomiast drugi pojazd marki Audi A3 jechał w kierunku miejscowości Jerka, po czym doszło do zderzenia obydwu pojazdów. Na skutek zderzenia Audi A3 zjechało na przeciwległy pas ruchu uderzając w znak i zatrzymując się na boku w przydrożnym rowie.

Na skutek wypadku dwie osoby zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala. Na czas prowadzonych działań droga wojewódzka 308 była całkowicie zablokowana.

Policjanci ustalają dokładne przyczyny zdarzenia.

Poprzedni artykułŚwiąteczne życzenia
Następny artykułSmutna wiadomość zmarł Tadeusz Szwedek