Reklama Toyota

Zignorował zakaz! Wjechał ciężarówką do centrum Wolsztyna (ZDJĘCIA)

foto. KPP Wolsztyn / Zignorował zakaz! Wjechał ciężarówką do centrum Wolsztyna
foto. KPP Wolsztyn / Zignorował zakaz! Wjechał ciężarówką do centrum Wolsztyna

W ostatnim czasie wolsztyńscy policjanci trzykrotnie podejmowali interwencje wobec kierowców pojazdów ciężarowych, którzy polegając na wskazaniach nawigacji, a jednocześnie ignorując znaki drogowe wjeżdżali do ścisłego centrum miasta. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce wczoraj w godzinach wieczornych. Kierujący Volvo mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem.

02.11.2020 r. ok.godz. 19:00 policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani przez dyżurnego na ul. Kościelną w Wolsztynie, gdzie według przekazanego zgłoszenia miał się znajdować  blokujący przejazd pojazd ciężarowy.

Po dotarciu na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalono kierujący ciężarowym Volvo 54-letni mieszkaniec Płocka wbrew zakazowi wjechał do ścisłego centrum miasta i nie mogąc przejechać dalej zatrzymał się na ulicy Kościelnej.

Podczas podjętych samodzielnie prób przejechania ulicy nieprzystosowanej do ruchu tego typu pojazdów uszkodził znajdujący się w okolicy kościoła stojak rowerowy oraz słupki oddzielające chodnik od jezdni.

Mieszkaniec Płocka tłumaczył policjantom, że kierował się wskazaniami nawigacji i nie zwrócił uwagi na znaki zakazujące wjazdu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony.

Mundurowi umożliwili kierowcy wydostanie się z opresji prowadząc go przez Rynek, oraz ulice Poznańską i Drzymały w kierunku Poznania. Mężczyzna nie uniknął jednak odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 500 złotych.

Poprzedni artykułW Poznaniu spłonął dostawczy Fiat (ZDJĘCIA)
Następny artykułDziewczynka zaczadziła się czadem. Została przetransportowana do szpitala