Reklama samochody.pl

Nieprzytomny mężczyzna. W akcji strażacy oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

13 marca o godzinie 14:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie otrzymało zgłoszenie o nieprzytomnej osobie poszkodowanej, która ma kłopoty z oddechem.

Dyżurny SKKP niezwłocznie dysponuje we wskazane miejsce dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz ochotników z Obry. Po dojeździe pierwszego zastępu zastano osobę poszkodowaną przykrytą kocem, leżącą na ziemi przed domem. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, iż mężczyzna zasłabł podczas pracy na podwórku i upadł na ziemię. Był on jednak przytomny, w pełnym kontakcie logicznym jednak z występującą niepamięcią wsteczną.

KDR po przeprowadzonym rozpoznaniu wyznaczył rotę medyczną, która zabezpieczona w środki ochrony indywidualnej przystąpiła do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Aby uniknąć narażenia na niekorzystne warunki atmosferyczne i ryzyko hipotermii, mężczyznę przeniesiono do budynku mieszkalnego. W tym czasie strażacy z OSP Obra zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR na płycie wolsztyńskiego stadionu. Przybyły na miejsce lekarz po przebadaniu mężczyzny podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanego na dalsze badania do szpitala.


Opracowanie: asp. sztab. Witold Maciejewsk

Poprzedni artykułMężczyzna przygnieciony przez drzewo w Słupcy
Następny artykułByli jak bestie. Stach uderzał dziewczynkę młotkiem w głowę. Potem z jej matką utopił Sandrę w szambie