Reklama e-mundur.pl

Dziewczynka zaczadziła się czadem. Została przetransportowana do szpitala

Dziś, we wtorek 3 listopada Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że doszło do podtrucia tleniek na ulicy Krótkiej w Wolsztynie. 

O zdarzeniu Strażacy z Wolsztyna zostali powiadomieni około godziny 20:20. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratiwniczo-Gaśniczej z Wolsztyna. Po dojeździe okazało się, że osoba poszkodowana to dziewczynka w wieku około 10-12 lat, która podczas kąpieli zasłabła. Dzięki szybkiej reakcji taty, który natychmiast wyważył drzwi i wyprowadził dziewczynkę na zewnątrz udało zapobiec się tragedii.

Po dojeździe strażaków na miejscu zespół ratownictwa medycznego zajmował się już osobą poszkodowaną. Strażacy za pomocą specjalistycznego sprzętu dokonali pomiaru na zawartość tlenku węgla, które wykazał 100 ppm. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej gdyż wadliwy został piec gazowy w łazience. Natychmiast urządzenie zostało odłączone, a właściciel został poimformownay co dalej z tym zrobić.

Dziewczynka została przytomna przetransportowana do Wolsztyńskiego szpitala.