Zderzenie dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej 305 w kierunku Nowego Tomyśla (ZDJĘCIA)

foto. Patryk Kaczmarek - wlkp112

Do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło w środę, około godziny 11:00 na drodze wojewódzkiej 305 trasa Wolsztyn – Nowy Tomyśl. 

Do zdarzenia doszło w środę, 16 września. Na miejscu natychmiast pojawili się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Po dojeździe pierwszych służb potwierdzono zgłoszenie, a zarazem zastano dwa rozbite samochody osobowe. Kobiety, które podróżowały pojazdami przed przybyciem służb same opuściły auta. Do działań strażaków polegało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kierowanie ruchem, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej.

Z ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki peugeot 5008 35-letnia kobieta nie zachowała szczególnej ostrożności podczas wyprzedania i doprowadziła do zderzenia z samochodem osobowym marki volkswagen, którym podróżowała mieszkanka Chorzemina, która podejmowała manewru skrętu w lewo. Obydwie kobiety zostały przetransportowane na szczegółowe badania do wolsztyńskiego szpitala. W chwili zdarzenia obydwie kierujące były trzeźwe, a sprawczyni całego zdarzenia została ukarana przed mundurowych mandatem karnym w wysokości 400 złotych.

Warto dodać, że podczas prowadzonych działań na trasie Wolsztyn – Nowy Tomyśl, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Krutla doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z OSP Kębłowo, OSP Obra oraz dwa zastępy z JRG Wolsztyn. Zgłoszenie wpłynęło z systemu ekol. Po dojeździe na miejsce służb na wskazane miejsce i sprawdzeniu drogi wojewódzkiej strażacy nie znaleźli żadnego zdarzenia – alarm fałszywy.