Reklama samochody.pl

Wypadek. Zderzenie dwóch osobówek. Dwie osoby poszkodowane

We wtorek 31 marca około godziny 8:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Siedlec.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano dwa zastępy Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, jeden zastęp z OSP Siedlec, Zespół Ratownictwa Medycznego Wolsztyn „P” oraz Policję.

Po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej potwierdzono zgłoszenie, a zarazem zastano dwa samochody osobowe marki KIA CEE’D, który znajdował się w przydrożnym rowie, którym podróżowała jedna osoba oraz drugi pojazd marki Volkswagen Sharan, który znajdował się na jezdni, tym autem podróżowały dwie osoby.  Wszyscy uczestnicy zdarzenia, jeszcze przed przybyciem służb na miejsce opuściły swoje pojazdy.

Z uwagi na panujące warunki pogodowe oraz stan psychiczny poszkodowana kobieta znajdowała się w pobliskim budynku mieszkalnym pod opieką lokatorów.

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsce zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, oraz wsparcia psychicznego osób poszkodowanych, zapewnienie komfortu termicznego, odłączeniu akumulatorów z pojazdów.

Strażacy na miejscu przeprowadzili również szczegółowy wywiad uczestników zdarzenia pod kątem koronawirusa, zgodnie z wytycznymi. Jak informuje nas oficer prasowy PSP Wolsztyn Waldemar Wielgosz wynik rozmowy był negatywny.

Poszkodowanej osobie na miejscu zdarzenia założono również pulsometr w celu kontrolowania parametrów życiowych. Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego „P” ratownicy pomogli medykom w transporcie osoby poszkodowanej do karetki. Na skutek zdarzenia dwie osoby zostały przetransportowane do Wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Sharan 52-letni mieszkaniec Tuchorzy wyjeżdżając z posesji nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu samochodem marki KIA Ceed doprowadzając do zderzenia obydwu pojazdów. Obaj kierowcy w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Na sprawce całego zdarzenia policjanci nałożyli mandat kary w wysokości 500 zł.

Poprzedni artykułWypadek cysterny z mlekiem
Następny artykułŚmierć kolejnych dwóch osób na koronawirus. 36 nowych zakażonych