Reklama Toyota

Zbyt ciężka noga drogo kosztuje. Podsumowanie weekendu na drogach powiatu gostyńskiego

Pierwszy weekend kwietnia w całym kraju obfitował w bardzo zmienne warunki atmosferyczne. Te zmiany pogodowe powinny zdecydowanie wpłynąć na większą uwagę kierujących, zdjęcie nogi z gazu a co za tym idzie bezpieczniejszą jazdę.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu w dniu 1 kwietnia pomimo obchodzonego święta „Prima Apirilis” nie mieli zamiaru żartować z bezpieczeństwa na drogach. W sobotę pełniąc służbę w rejonie miejscowości Szczodrochowo kilka minut przed południem 35 letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego kierując pojazdem Renault przekroczył dozwoloną prędkość o 32 km/h. Jak się okazało popełnione przez mężczyznę wykroczenie zakwalifikowane zostało jako „recydywa”. 35 latek pierwszy raz przekroczenia przepisów z tej samej grupy dopuścił się we wrześniu 2022 roku. Gostyńscy policjanci ukarali kierującego mandatem karnym w kwocie 1600 zł i 9 punktów karnych. To jednak nie koniec konsekwencji, które poniesie mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Analiza popełnianych przez wymienionego wykroczeń wykazała, że po dzisiejszym zdarzeniu „uzbierał” on 32 punkty karne. W związku z powyższym Policja wystąpi z wnioskiem o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy, co skutkować będzie zatrzymaniem jego prawo jazdy.

Tego samego dnia kilka minut po godzinie 12 w Kuczynie funkcjonariusze gostyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 58 letniego mieszkańca powiatu żmigrodzkiego, który przemieszczał się Toyotą w terenie zabudowanym o 59 km/h za szybko. Jak okazało się w trakcie dokonywanych sprawdzeń w policyjnych systemach informatycznych kierujący ten nie po raz pierwszy dał się poznać policjantom ze zbyt „ciężkiej nogi”. 58 latek w sposób poważnie zagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego pierwszy raz przekroczył przepisy w październiku 2022 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego gostyńscy policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w kwocie 3000 zł oraz 13 punktów karnych. Ponadto popełnione przez niego wykroczenie skutkowało również zatrzymaniem prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

 

Recydywa dotyczy przekroczenia prędkości o:

31-40 km/h – pierwszy raz: 800 złotych; recydywa: 1600 złotych;

41-50 km/h – pierwszy raz: 1000 złotych; recydywa: 2000 złotych;

51-60 km/h – pierwszy raz: 1500 złotych; recydywa: 3000 złotych;

61-70 km/h – pierwszy raz: 2000 złotych; recydywa: 4000 złotych;

71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 złotych; recydywa: 5000 złotych;

Poprzedni artykułNasikał na ubrania w sklepie. Nie wie dlaczego to zrobił
Następny artykułKoszmarny wypadek. Peugeot roztrzaskał się o drzewo. Kierowca zginął (zdjęcia)