Reklama e-mundur.pl

Budynek gospodarczy spłonął doszczętnie. Straty sięgają kilkadziesiąt tysięcy złotych

To był wyjątkowo niebezpieczny pożar. Zapalił się budynek gospodarczy bezpośrednio przylegający do domu jednorodzinnego. Do tego ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. I choć strażacy ugasili płomienie, to starty są bardzo duże. Wstępnie wyceniono je na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pożar na jednej z posesji przy ul. Wrocławskiej w Gostyniu zauważono około godz. 13. W momencie przyjazdu strażaków, cały budynek gospodarczy przylegający do domu jednorodzinnego był już w ogniu. –  Kiedy dojechaliśmy ogień przenosił się już na izolację budynku mieszkalnego – styropian i piął się kierunku dachu – mówił kpt. Wojciech Wybierała, dowódca KP PSP Gostyń. Po kilku minutach pożar udało się opanować.

Doszczętnie spłonął za to budynek gospodarczy o powierzchni szesnastu metrów kwadratowych, wyposażenie warsztatowe i motocykl. Przyczyną pojawienia się ognia było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej. Nikomu nic się nie stało. Wszyscy lokatorzy budynku do czasu przyjazdu zastępów JRG Gostyń zdążyli opuścić dom. Straty wyceniono wstępnie na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Gostyn24.pl