Reklama samochody.pl

Zatrzymany za groźby i uszkodzenie ciała. Okazał się poszukiwanym przestępcą

Finałem policyjnej interwencji przeprowadzonej w minioną sobotę w Siedlcu okazało się zatrzymanie mężczyzny, który naruszył nietykalność cielesną swej byłej partnerki, a także groził jej i innej kobiecie pozbawieniem życia. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu, a po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kozienicach. Dziś postanowieniem prokuratora zastosowano wobec niego zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Grozi mu do 2 lat więzienia.

| POLECANE – Mężczyzna uderzony przez byka. W stanie krytycznym trafił do szpitala (ZDJĘCIA)

04.08.2020 r. prokurator Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie zastosował wobec 41-letniego obywatela Ukrainy zamieszkującego czasowo na terenie Siedlca środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się i kontaktowania w jakikolwiek sposób z dwiema kobietami, wobec których m.in. wypowiadał groźby pozbawienia życia.

Interwencja zainicjowana informacją o popełnionym przestępstwie miała miejsce kilka dni wcześniej – w sobotni wieczór – w Siedlcu. Policjanci miejscowego posterunku na polecenie dyżurnego udali się w miejsce, gdzie według osoby, która zadzwoniła na numer alarmowy 112 doszło do awantury pomiędzy agresywnym mężczyzną, a dwiema kobietami. Pokrzywdzone kobiety – obywatelki Ukrainy wyjaśniły, że były partner jednej z nich doprowadził do scysji, podczas której doszło do gróźb i rękoczynów.

Interweniujący policjanci zwrócili uwagę na ślady pobicia widoczne na ciele kobiety. Jak ustalili została ona kilkukrotnie uderzona przez mężczyznę, który użył do tego celu … patelni. Pokrzywdzona doznała obrażeń w postaci podskórnego krwiaka potylicy i obrzmienia okolicy ciemieniowej. Dodatkowo mężczyzna groził swojej byłej partnerce i jej koleżance śmiercią, co wzbudziło u nich uzasadnioną obawę spełnienia. Policjanci ustalili też, że mężczyzna dopuścił się podobnych zachowań wobec byłej partnerki już kilka miesięcy wcześniej.

| POLECANE – Dramat. Ciało kobiety znalezione w szambie w Szreniawie 

Mundurowi zatrzymali agresora i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w Kozienicach na Mazowszu w związku z orzeczoną wobec niego karą pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała sankcjonowane pozbawieniem wolności do 2 lat.

KPP Wolsztyn

Poprzedni artykułMężczyzna uderzony przez byka. W stanie krytycznym trafił do szpitala (ZDJĘCIA)
Następny artykułPolscy strażacy jadą do Bejrutu pomagać po potężnym wybuchu