Reklama Toyota

Ktoś wypadł z łodzi? Akcja strażaków nad jeziorem w Olejnicy (ZDJĘCIA)

Patryk Kaczmarek - wlkp112

We wtorek, 20 kwietnia o godzinie 19:32 Dyżurny Wolsztyńskich strażaków odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że 30 metrów od brzegu znajduje się samotnie dryfująca łódka oraz, że ktoś mógł wypaść z łodzi. 

Do zdarzenia doszło na Jeziorze Górskim w miejscowości Olejnica w powiecie Wolsztyńskim w Gminie Przemęt. Na miejsce natychmiast skierowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna wraz z łodzią, ochotników z Kaszczoru również z łodzią, Przemętu a także Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową z Kościana, która została zawrócona do bazy jeszcze w trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia.

Zgłaszający przekazał, że 30 metrów od brzegu, na środku jeziora znajduje się zielona łódka, z której został wyrzucony jakiś ciężarek i mógł wypaść z niej człowiek – informuje portal wlkp112.pl rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej asp.Waldemar Wielgosz

Po dojeździe strażaków na miejscu była już obecna policja, która ustaliła, że łódka specjalnie była przez inną osobę odciągnięta, inny wędkarz próbował ją ściągnąć samodzielnie do brzegu. Na całe szczęście w zdarzeniu nie było osób poszkodowanych – dodaje Wielgosz

Zgłaszający zareagował właściwie, ponieważ lepiej informować mając podejrzenia niż nie zgłosić wcale. Jesteśmy przygotowani do takich sytuacji.