Płonęła kotłownia. Dziewięć osób opuściło dom przed przyjazdem straży (ZDJĘCIA)

Dnia 17 grudnia 2021 roku o godzinie 04:28 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie otrzymało zgłoszenie o pożarze kotłowni w budynku jednorodzinnym w miejscowości Kopanica. Dyżurny stanowiska kierowania niezwłocznie dysponuje dwa zastępy z Wolsztyna, dwa zastępy z OSP Kopanica oraz jeden zastęp z OSP Siedlec.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia zastano silne zadymienie wydobywające się z pomieszczenia kotłowni oraz zadymienie w części poddasza. Mieszkańcy (dwie osoby dorosłe oraz siedmioro dzieci) opuścili budynek przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Nie było potrzeby udzielania pomocy medycznej. Mieszkańcy budynku dostali schronienie u rodziny, która mieszkała w tej samej miejscowości. Właściciel odłączył główny wyłącznik prądu oraz podjął próbę ugaszenia pożaru wykorzystując gaśnicę proszkową oraz wąż ogrodowy.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu strażaków w aparatach ochrony układu oddechowego do kotłowni z prądem gaśniczym wody oraz przystąpieniu do gaszemia pożaru.

Po ugaszeniu ognia w kotłowni, przystąpiono do wynoszenia dużej ilości nadpalonego drewna składowanego w kotłowni, celem sprawdzenia czy w dalszej części pomieszczenia nie występują zarzewia ognia. Pomieszczenia kotłowni przewietrzono z wykorzystaniem turbowentylatora.

Po zakończonych działaniach przekazano właścicielowi odpowiednie zalecenia.

Poprzedni artykułUwaga. Nocą nawet minus 20 stopni w regionie
Następny artykułŚmierć w płomieniach. Tragiczny pożar domu letniskowego