Reklama samochody.pl

Zatrzymani do kontroli drogowej posiadali broń i narkotyki. Kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli drogowej pod siedzeniem 33-letniego pasażera znaleźli broń palną marki Dreyse z okresu I i II wojny światowej. Ponadto, okazało się, że 26-letni kierowca prowadził pojazd pomimo zakazu sądowego, a podróżujący z nimi 19-latek był w posiadaniu ponad 10 gram amfetaminy. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyźni odpowiedzą przed Sądem. Nielegalne posiadanie broni i amunicji jest zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli samochód marki Ford Focus z pękniętą szybą. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Razem z kierowcą podróżowało trzech pasażerów, którzy nerwowo się zachowywali. Policjanci postanowili dokładnie sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania. Okazało się, że 26-letni kierowca od blisko 2 lat ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ponadto pod siedzeniem 33-letniego pasażera policjanci znaleźli broń palną marki Dreyse, magazynek oraz 4 szt. amunicji. Mężczyzna wyjaśnił, że pistolet z okresu I i II wojny światowej znalazł podczas eksploracji powojennych bunkrów na Śląsku. Dodatkowo okazało się, że 19-letni pasażer tego pojazdu był w posiadaniu ponad 10 gram amfetaminy.

Broń oraz magazynek wraz z amunicją zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia ekspertyzy przez biegłego z zakresu badania broni oraz balistyki, a narkotyki trafiły do policyjnego depozytu. Mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed Sądem. Nielegalne posiadanie broni i amunicji jest zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Opracowanie: Jędrzej Panglisz.

POLECAMY – https://wlkp112.pl/ogolnopolski-zlot-samochodow-pozarniczych-i-zabytkowych-zaproszenie/

 

Poprzedni artykułOgólnopolski zlot samochodów pożarniczych i zabytkowych – zaproszenie
Następny artykułGroził śmiercią Rafałowi Trzaskowskiemu. Został zatrzymany